4. Lehetőséget biztosít, hogy felfedezzük és a szolgálatban hasznosítsuk az ajándékainkat
Pál a Korintusiakhoz írt levelében azt állítja, hogy mintanyiunknak vannak ajándékai. Jézus is ezt állítja, amikor elmondja a talentumokkal kapcsolatos példázatát, amely szerint volt, aki öt, kettő illetve egy talentumot kapott. A különbséget a szolgák hozzáállása határozta meg. Ketten bátran használták míg az aki az egy talentumot kapta nem tett semmit annak érdekében, hogy kiaknázza a benne lévő lehetőséget.
Neked is van ajándékot, képességed! Ne rejtsd el, ne ásd el, hanem hozd a felszínre. És hol lenne a legalkalmasabb hely erre, ha nem a gyülekezet. Lehet ott van benned a félelem, hogy mi van akkor, ha nem sikerül? Ez talán jogos is, de amennyiben egy igazán szerető közösségbe jársz, akkor ott nem fognak kinevetni, lenézni, hanem inkább segítenek neked a fejlődésben.
Egy gyülekezetben számtalan lehetőség van a szolgálatra. Nálunk a gyülekezet tagságának mintegy 80%-a részt vesz legalább egy szolgálatban, de a nagy részük többen is. Arra is nagy hangsúlyt teszünk, hogy új szolgálatokat indítsunk be, hogy minél több féle szolgálatban próbálhassák ki magukat a gyülekezetünkbe járók. Gyülekezetünk egyik fő célja, hogy ilyen szolgálatok által mutassuk be Krisztus törődő szeretetét.
Ha még nem szolgálsz, vagy nem tudod miben kellene részt venned, kérdezd meg a gyülekezeted lelkipásztorától, hogy hol lenne szükség segítségre illetve olvasd el az inspirációs történeteket, mert abból is ráismerhetsz a te lelki ajándékodra.
Napi inspirációs történet:
Az inspiráció gyakran azokból a történetekből fakad, amelyek az emberi szív mélyéről származnak, és Dmytro története épp ilyen, aki egy ukrán veterán.
Dmitro 2017-ben szerződést írt alá Ukrajna fegyveres erőivel, hogy országa keleti részén harcoljon. Naponta védte Ukrajna területét a támadásoktól, és eközben sok szeretett katonatársát veszítette el. A trauma folyamatos eseménnyé vált, amely megváltoztatta az élethez való hozzáállását.
Egy szemináriumon Dmytro megtanulta, hogyan használhatja saját tapasztalatait mások szolgálatára, hogyan hallgathatja meg a szenvedő embereket, és hogyan segíthet nekik a gyógyulás útján. A szeminárium során a résztvevők megvitatták a trauma különböző aspektusait, beleértve a felnőttek és gyermekek traumaélményeinek eltéréseit is.
„Még mindig nehéz elmennem a kórházakba, és a beteg emberek szemébe nézni” – mondta Dmitro. „Nehéz hallgatni a történeteiket, nehéz felismerni, hogy gyakran egyáltalán nem tudom, hogyan segíthetnék rajtuk. De a Samaritan’s Purse szeminárium után megtanultam, hogy néha jobb csendben lenni, csak csendben jelen lenni a személlyel, és hagyni, hogy az illető beszéljen, ha akar. Megértem, hogy mindenkinek megvan a maga módja a gyászra, és az én dolgom az, hogy mellette legyek.” Dmytro és gyülekezeti közössége a trauma gyógyító szemináriumon végig arra emlékeztetett, hogy „a gyászolni azokkal, akik gyászolnak” (Róma 12:15, NIV) nem mindig jár szavakkal, hogy Isten nagy vigaszt nyújt a Szellemével teli jelenléte által.
„Áldott legyen a mi Urunk Jézus Krisztus Istene és Atyja, a könyörületesség Atyja és minden vigasztalás Istene, aki megvigasztal minket minden nyomorúságunkban, hogy a bajbajutottakat azzal a vigasztalással vigasztalhassuk meg, amelyet Istentől kapunk. ” (2Korinthus 1:3-4).
Imádkozzatok Dmytroért és a Samaritan’s Purse traumagyógyító szemináriumok többi résztvevőjéért, hogy a tanultakat alkalmazhassák országuk felépülésében a háború borzalmaiból.
Elképzelhető, hogy a te lakókörnyezetedben is vannak olyan emberek, akik vigaszra, támogatásra vagy csak egy kis társaságra vágynak. Fordíts egy kis időt arra, hogy körülnézz a közösségedben, és figyeld meg, ki lehet az, aki talán magányos vagy nehéz helyzetben van. Lehet, hogy egy idős szomszéd, egy egyedülálló szülő, vagy valaki, aki nemrég veszítette el szerettét. Amikor rájössz, ki szorulhat segítségre, lépj oda hozzájuk, és oszd meg velük a remény üzenetét. Egy kedves szó vagy egy meghitt beszélgetés csodákra képes. Ha teheted, ajánlj fel konkrét segítséget is, mint például bevásárlás, egy kis ház körüli munka, vagy csak rendszeres látogatás. A remény üzenetének továbbadása nem csak a másiknak jelenthet nagy segítséget, hanem neked is új perspektívát és mélyebb értelmet adhat az életedben.